Turystyczny Blog

Strona główna > Podróże > Odkryj piękno Ukrainy!

Odkryj piękno Ukrainy!

Sobota 18 marca 2017, przez admin

Wycieczki na Ukrainę są bardzo popularne wśród Polaków. Trudno się dziwić, bowiem podróż do tego graniczącego z naszym krajem państwa, to idealna opcja, gdy stan naszego portfela nie pozwala nam na dalsze wojaże. Oczywiście, jednak nie jeździmy tam tylko ze względów ekonomicznych! Ten przepiękny kraj byłego bloku wschodniego, intryguje turystów z całego świata.
Kijów – stolica Ukrainy, to miasto skrywające wiele wspaniałych zabytków, które koniecznie należy zobaczyć. Jego krajobraz zdominowany jest przez złote kopuły cerkwi, a także soborów. Do najpopularniejszych i najpiękniejszych obiektów sakralnych należy Sobór Mądrości Bożej i Ławra Pieczerska. Dodać należy, że obie pozycje znalazły się na liście zabytków UNESCO! Miłośnicy literatury Michaiła Bułhakowa, mogą odwiedzić jego dom. To wspaniałe muzeum robi ogromne wrażenie.

Wycieczki na Ukrainę

Oczywiście wycieczki na Ukrainę kresy.com nie ograniczają się tylko do zwiedzenia samej stolicy! Jednym z najbardziej ukochanych przez podróżników miast, jest oczywiście Lwów! To piękne miasto jest zamieszkiwane przez aż osiemset tysięcy mieszkańców. Może pochwalić się zabytkową starówką z imponującym wzgórzem zamkowym. Jest także wpisana na listę UNESCO. Zachwyca bogactwem zabytkowych świątyń i bogatą spuścizną kulturową pokoleń Ormian i Żydów.

Miłośnikom wpraw górskich z pewnością do gustu przypadnie malownicze Pasmo Czarnohory. Wyjątkowo oblegany przez turystów jest szlak prowadzący na szczyt tej części Karpat – Howerlę. Zapierające dech piersiach widoki, zawdzięczamy obecności borów bukowych. Są bowiem unikatem na skalę światową. Warto wspomnieć, że dziesięć lat temu znalazły się na liście UNESCO. Badacze kultur i etnografii, również znajdą tu coś dla siebie. Ten rejon jest zamieszkiwany przez Hucułów. Najbardziej znane wsie tego ciekawego rejonu etnograficznego, to Jeremcze, Worochta i Wierchowina.

Twierdza w Kamieńcu Podolskim to obiekt, który zwabia miłośników architektury warownej z całego świata. Prawie wszystkie organizowane przez biura turystyczne wycieczki na Ukrainę uwzględniają zwiedzanie tego fascynującego obiektu, który jest perłą architektury średniowiecznej. Została wybudowana pod koniec średniowiecza – w czternastym wieku. Służyła do obrony przed najeźdźcą tureckim. Dziś kusi bogactwem urokliwych baszt Starego Zamku.

Ukraina skrywa jeszcze wiele innych atrakcji, których nie sposób wyliczyć. Najlepiej po prostu zarezerwować sobie urlop i zaplanować zwiedzanie, z uwzględnieniem najatrakcyjniejszych punktów. Pamiętajmy – w przewodnikach turystycznych spotkamy tylko namiastkę całości, którą warto odwiedzić.