Turystyczny Blog

Strona główna > Turystyka > Narty od zaraz, czyli sposób na udany urlop

Narty od zaraz, czyli sposób na udany urlop

Poniedziałek 14 listopada 2016, przez Marcin Marc

W okresie jesiennym jest zwykle za wcześnie, aby organizować wyjazdy narciarskie w Polsce - z reguły nie ma jeszcze śniegu, a dostępnych jest niewiele stoków narciarskich sztucznie naśnieżanych, które niestety nie dają takiej samej frajdy jak te pokryte prawdziwym śniegiem.

Nie ma jednak nad czym rozpaczać - warto wybrać się na wyjazd w alpejskie góry, które są zaśnieżone zwykle przez cały rok lub większą jego część. Najczęściej wybierane kurorty narciarskie w alpach znajdują się we Włoszech, Francji i Austrii - wycieczka na narty w dodatku otwiera dla nas możliwość zwiedzenia danych państw i skorzystanie z innych atrakcji turystycznych i rekreacyjnych. Najszybszą i najbliższą opcją będą narty w Austrii, gdzie sezon narciarski zaczyna się już pod koniec października lub na początku listopada. Austria jest tańsza niż pozostałe kurorty i bardzo opłacalny jest lot na narty samolotem. Austriackie trasy narciarskie są bardzo dobrze przygotowane dla turystów, idealnie nadają się dla doświadczonych sportowców, ale także dla początkujących, dlatego nie ma obaw, że alpejskie góry są zbyt wymagające i niebezpieczne. Obfitują w różnorodne trasy i zjazdy, a także bardzo nowoczesne wyciągi narciarskie. Oczywiście nadają się także dla snowboardzistów. Obsługa jest bardzo miła i pomocna. Mało tego czekają na nas uroki tamtejszych gór i natury - z całą pewnością odpoczniemy tam od stresów codziennego życia. Nowoczesne hotele oferują atrakcje takie jak sauny, baseny i spa, co pozwoli nam się zrelaksować po całym dniu jazdy na nartach.
Czeka nas także zwiedzanie tamtejszych górskich miasteczek i wiosek, które są niezwykle klimatyczne, a mieszkańcy bardzo mili. Jeśli natomiast wolisz wykupić pobyt w którymś domku zamiast wielkim hotelu, będzie to dla ciebie znakomita okazja.

A co jeśli masz ochotę na narciarskie szaleństwo w środku lata? Wybierz się na narty last minute - całoroczne stoki są niemal tak samo świetnie przygotowane w alpejskich górach, nie mówiąc już o tym, że w niektórych rejonach gór śnieg jest obecny cały rok.

Warto decydować się na narciarskie urlopy - są o wiele lepszym wyborem niż wakacje na plaży w ciepłych krajach, gdzie czas spędza się tylko na leżeniu i opalaniu. Aktywny odpoczynek zapewnia nam sporą dawkę ruchu i adrenaliny, a jednocześnie świetnie odpręża i relaksuje. Alpejskie powietrze i obecność natury całkowicie różni się od zanieczyszczonego miejskiego powietrza. Wyjazd na narty w Austrii bądź innym alpejskim kurorcie zapewnia także wiele innych atrakcji - również wspinaczkę górską dla pasjonatów gór. W górach znajduje się mnóstwo szlaków turystycznych zarówno dla doświadczonych osób jak i amatorów - niektóre z nich są dostępne nawet zimą, należy jednak pamiętać o odpowiednim sprzęcie i przewodniku, ponieważ Alpy są zdecydowanie bardziej wymagające i niebezpieczne niż Polskie góry, a nieostrożność może się skończyć tragicznie. Nie czekaj zatem i wybierz się na świetny urlop z rodziną lub znajomymi i ciesz się alpejskim klimatem i aktywnym odpoczynkiem.

Więcej na primoris.pl