Turystyczny Blog

Strona główna > Miejscowości > Kraków, miasto Królów Polski

Kraków, miasto Królów Polski

Sobota 13 maja 2017, przez mariuszc

Miasto Kraków, to była siedziba Królów Polski. Przesiadywali tu różni władcy m.in. Władysław Łokietek, Kazimierz Wielki, czy Zygmunt Stary. Na Wawelu znajdują się sarkofagi byłych władców. Przebywając w Krakowie warto zapoznać się najpierw z jego historią.

Warto pamiętać, że to była stolica Polski, że zamieszkiwali to miasto byli Królowie i znane osobistości zapisane nie tylko w dziejach Rzeczpospolitej.

Decydując się na wędrówki do najpopularniejszych miejsc pamiętaj o przewodniku, który przedstawi Ci najważniejsze fragmenty historyczne zwiedzanego miejsca. Dużo turystów zapomina o tym i zwiedza tylko zachowaną architekturę. Jest to błąd, którego należy unikać.

Gdzie turyści najczęściej udają się będąc w Krakowie? Otóż jest kilka najbardziej obleganych miejsc. Każdy chce ujrzeć Wawel siedzibę byłych władców. Rynek i sukiennice – również trzeba zobaczyć i zwiedzić. Pamiętać należy o Kazimierzu, zabytkach i atrakcjach tego miejsca. Na Kazimierzu czuć pewną magię, może ze względu na architekturę i historię. Przed II wojną światową było to szczególnie oblegane i zamieszkiwane miejsce przez ludność żydowską. W czasie wojny oddzielone od pozostałych części miasta. Miejsce to jest zupełnie inne od pozostałych. Należy je zobaczyć i dużo osób decyduje się to robić.

Każdy turysta przybywający do Krakowa nie musi się martwić o nocleg, bo hoteli, hosteli i firm oferujących miejsca noclegowa jest bardzo dużo. Są dostępne mieszkania dla firm, turystów, na wynajem długoterminowy, krótkoterminowy o różnych cenach. Wybór spory.