Turystyczny Blog

Strona główna > Podróże > Jak się pakować?

Jak się pakować?

Środa 12 października 2016, przez Marcin Marc

Choć lato powoli dobiega końca, to wcale nie oznacza, że nie czeka Cię kolejny wyjazd. Może planujesz krótki wypad pod namiot, albo jedziesz na dwa dni odwiedzić przyjaciół. A może romantyczny weekend w Paryżu? Twoja firma postanowiła wysłać Cię na delegację lub szkolenie? W takich sytuacjach jest zawsze jedna czynność, która nie wzbudza entuzjazmu. Pakowanie. Koszmar wielu osób i prawdziwa droga przez mękę.

Tak jednak nie musi być - wystarczą proste sposoby, by pakowanie stało się szybsze, prostsze i przyjemniejsze. Zacznijmy od początku. Dobra walizka na kółkach marki Puccini to podstawa. Sprawdź ofertę walizkę na kółkach marki Puccini na stronie https://sklep.puccini.pl/walizki/walizki-duze

.Naprawdę nie warto oszczędzać, bo tandetny plastik rozpadnie się w pierwszej podróży, a kółka taniej walizki odpadną po kilkunastu metrach jazdy po chodniku. Wybierz model, którego wielkość będzie najlepiej dostosowana do Twoich potrzeb - jeśli jeździsz samochodem, możesz zdecydować się na coś większego, ale jeśli często podróżujesz na krótko samolotem, to wybierz bagaż, który zmieści się w luku.

Walizki podróżne marki Puccini ułatwią Ci pakowanie dzięki kilku - sprytnym przegródkom. By nie mieć problemu z włożeniem wszystkich rzeczy do walizki, koniecznie stwórz listę ubrań i akcesoriów, które chcesz zabrać. Najlepiej spójrz najpierw na przewidywaną pogodę i do niej dostosuj ubrania. Zastanów się, co będziesz nosić każdego dnia i od razu skompletuj całościowe stroje. W ten sposób będziesz mieć pewność, że wszystkie zabrane rzeczy do siebie pasują. Uwzględnij też okoliczności - jeśli Twój wyjazd ma charakter służbowy, to pamiętaj o wzięciu bardziej oficjalnych marynarek czy sukienek. Odpowiednio dobierz buty - najlepiej zdecyduj się na dwie, wygodne pary. Jedne mogą być mniej formalne, np. sprawdzone adidasy, a drugie bardziej eleganckie. Jeśli jesteś mistrzynią w chodzeniu na obcasie to wybierz szpilki, ale jeśli nie opanowałaś jeszcze tej sztuki, to nie łudź się, że na wyjeździe cokolwiek się zmieni. Zamiast się męczyć zapakuj po prostu balerinki lub buty na słupku.

Jeśli idzie o akcesoria tu musisz pamiętać o kilku gadżetach - koniecznie zabierz telefon i ładowarkę do niego. Być może przyda się też laptop - ale jeśli nie posiadasz małej wersji, to raczej zdecyduj się na tablet. Zamiast suszarki i szamponu, lepiej wybierz małą puszkę suchego szamponu w sprayu. A skoro jesteśmy przy kosmetykach. Torby podróżne na kółkach marki Puccini pomieszczą w sobie wszystkie niezbędne Ci produkty. Podstawa to żel pod prysznic i balsam do ciała. Poza tym pamiętaj o przyborach do makijażu!
Teraz jesteś gotowa do drogi!